neděle 12. července 2009

Kdo se bojí Milady? Aneb sqautteři v Bunkru na Parukářce

Museum Milada - Bunkr Parukářka 14.7.2009 18:00

Na úterý, 14.7. 2009 je naplánována akce s názvem „Museum Milada“. Cílem je seznámit veřejnost s bohatou minulostí pražského squatu i se zásahem, který vedl k jeho vyklizení před dvěma týdny. Zároveň chceme prezentovat squatting v trochu jiném světle, bez předsudků a dezinformací.

Původně měla akce proběhnout v libeňské Hale C, odkud musela být ale kvůli obavám majitelů z tlaku radnice Prahy 8, kde také vlastní nemovitosti, přesunuta jinam. Starosta osmého pražského obvodu Josef Nosek se nechal slyšet, že squattery rozhodně nebude ve své městské části tolerovat. Faktem je, že do vyklizení Milady se sám aktivně zapojil a to i do té míry, že se osobně podílel na vytvoření manipulační reportáže.
Případ zrušené akce v Hale C není ojedinělý, několik benefičních nebo informativních akcí spojených se squatem Milada, muselo změnit místo konání nebo se neuskutečnily vůbec kvůli problémům s lokálními autoritami. Projekt „Museum Milada“ bude nakonec hostit klub Bunkr na Parukářce. 

V prostoru klubu budou vystaveny fotografie a plakáty, bude možno shlédnout projekce videí ze dne vyklizení i následních protestních akcí, promítne se také film „Garbage Warrior“ a krátké filmy o squattingu. Součástí večera bude také diskuse, strategická hra „Obsaď a žij!“ a squatterská módní přehlídka. Zahrají Djs, jako např. Kazetör, Panic Sauce, Kärscher a Kometa Djs. Celou dobu akce bude probíhat sítotiskový workshop pod vedením Suck My Diy a dalších.

Vstup je 80,- Kč nebo potřebný předmět do Truhlářské (předměty brát s rozmyslem, potřebujem židle:) Začátek od 18:00


Srdečně zve

Teta Milada

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.